Newsletter
The Black Box website uses cookies.
By continuing the use of the Black Box website, or by pressing the agree button on the right, you consent to the use of cookies on this website. Mer information.
Butikens startsida > Kablar > Fibre patchpaneler > Modulär > Modular Fibre Patch Panel 1U
Modular Fibre Patch Panel 1U
Fotot kan skilja sig från den verkliga produkten.
 

Modular Fibre Patch Panel 1U


Multi functional fibre panel with easy installation & maintenance access


  • Up to 24 (JEP005F, 48) fibres in 1U
  • Clear Write-on labelling area.
  • Ideal 45° open angle work area with pre-formed tie-downs.
  • On both sides with knock-out cable openings.
  • Accepts loose tube, distribution and pre terminated cables.
  • Various adapters available.
  • Fits standard 19”.
   
Share |
  Produkt       Kod   Jämförpris  
Type A
 
Adapter
  Adapter Type A, ST Multimode  
Adapter Type A, ST Multimode
  FOE401   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type A, ST Single-mode  
Adapter Type A, ST Single-mode
  FOE402   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type A, FC Multimode  
Adapter Type A, FC Multimode
  FOE403   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type A, FC Single-mode  
Adapter Type A, FC Single-mode
  FOE404   Logga in för att se priser  
 
Patch Panel
  Modular FO Patch Panel 1U  
Modular FO Patch Panel 1U
  JPE004F   Logga in för att se priser  
Type B
 
Adapter
  Adapter Type B, SC Simplex Multimode (Beige)  
Adapter Type B, SC Simplex Multimode (Beige)
  FOE501   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, SC Simplex Single-mode (Blue)  
Adapter Type B, SC Simplex Single-mode (Blue)
  FOE502   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, SC Simplex Single-mode APC (Green)  
Adapter Type B, SC Simplex Single-mode APC (Green)
  FOE503   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, LC Duplex Multimode (Beige)  
Adapter Type B, LC Duplex Multimode (Beige)
  FOE505   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, LC Duplex Single-mode (Blue)  
Adapter Type B, LC Duplex Single-mode (Blue)
  FOE506   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, LC Duplex Single-mode APC (Green)  
Adapter Type B, LC Duplex Single-mode APC (Green)
  FOE507   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, E-2000 Multimode (Beige)  
Adapter Type B, E-2000 Multimode (Beige)
  FOE511   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, E-2000 Single-mode (Blue)  
Adapter Type B, E-2000 Single-mode (Blue)
  FOE512   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type B, E-2000 Single-mode APC (Green)  
Adapter Type B, E-2000 Single-mode APC (Green)
  FOE513   Logga in för att se priser  
 
Patch Panel
  Modular FO Patch Panel 1U  
Modular FO Patch Panel 1U
  JPE005F   Logga in för att se priser  
Type C
 
Adapter
  Adapter Type C, SC Duplex Multimode (Beige)  
Adapter Type C, SC Duplex Multimode (Beige)
  FOE601   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type C, SC Duplex Single-mode (Blue)  
Adapter Type C, SC Duplex Single-mode (Blue)
  FOE602   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type C, SC Duplex Single-mode APC (Green)  
Adapter Type C, SC Duplex Single-mode APC (Green)
  FOE603   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type C, LC Quad Multimode (Beige)  
Adapter Type C, LC Quad Multimode (Beige)
  FOE604   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type C, LC Quad Single-mode (Blue)  
Adapter Type C, LC Quad Single-mode (Blue)
  FOE605   Logga in för att se priser  
 
Adapter
  Adapter Type C, Hybrid Duplex ST-SC Multimode (Beige)  
Adapter Type C, Hybrid Duplex ST-SC Multimode (Beige)
  FOE610   Logga in för att se priser  
 
Patch Panel
  Modular FO Patch Panel 1U  
Modular FO Patch Panel 1U
  JPE006F   Logga in för att se priser  

Tillbehör

  Produkt     Kod   Jämförpris  
 
Cable Mgmt
  Cable Management Kit (for Multimode Cable)
Cable Management Kit (for Multimode Cable)
  JPE000-1   Logga in för att se priser  
Splice Box
  Splicing Cassettes for 12 Splices
Splicing Cassettes for 12 Splices
  JPE000-12   Logga in för att se priser  
  Splicing Cassettes for 24 Splices
Splicing Cassettes for 24 Splices
  JPE000-24   Logga in för att se priser  
  Splice Protectors, 6.1-cm
Splice Protectors, 6.1-cm
  JPE000-5   Logga in för att se priser  


 
Live chat
Åtgärder
Datablad
Modular Fibre Patch Panel 1U Datablad
Katalog
Tipsa en vän
E-postadress
error
Din e-postadress
error
Meddelande